BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Wizyta Dowódcy Generalnego w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego.
12.02.2016
W czwartek, 11.02.2016r. w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego w Gdyni przebywał z wizytą roboczą generał broni dr Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

Celem wizyty było zapoznanie z procesem kształcenia oraz przegląd bazy szkoleniowej Ośrodka. Dowódcy Generalnemu towarzyszyli komendanci: OSNiP WP kmdr por. Robert Szymaniuk i CSMW kmdr Robert Kozacki.

Generałowi Różańskiemu zaprezentowano szkolenie ratownicze dla personelu latającego. Dowódca zapoznał się z infrastrukturą wspomagającą ten proces tj. basenem nurkowym o głębokości 10m, symulatorem kabiny śmigłowca, 4 metrową platformą do oddawania skoków do wody oraz systemem do wytwarzania warunków sztormowych (wiatru, deszczu, mgły, falowania oraz efektów świetlnych). Kolejnym etapem wizyty była prezentacja sprzętu nurkowego oraz narzędzi do prac podwodnych wykorzystywanych w Wojsku Polskim. Całość prezentacji zakończyły dwa pokazy dynamiczne przeprowadzone przez kadrę ośrodka i słuchaczy kursów specjalistycznych. Pierwszy prezentujący ćwiczenia jakie wykonują żołnierze w ramach kursu podstawowego dla personelu latającego w zakresie samoratowania i przetrwania na wodzie oraz drugi polegający na wykonywaniu prac podwodnych przez nurków w sprzęcie przewodowym.

Z ośrodka korzystają wszystkie rodzaje sił zbrojnych m.in. marynarze służący na okrętach podwodnych czy ratownicy z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, piloci, czołgiści, płetwonurkowie i nurkowie oraz operatorzy z wojsk specjalnych. Od 2014 roku OSNiP WP w Gdyni podlega bezpośrednio Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

 

foto OSNiP WP w Gdyni

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych