BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Marynarze na targach PRO DEFENSE
01.06.2017
W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie rozpoczęły się targi proobronneW czasie tegorocznej edycji Targów, które potrwają do 4 czerwca, będzie można zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostek i instytucji Marynarki Wojennej. Swoje wyposażenie zaprezentują między innymi marynarze z Morskiej Jednostki Rakietowej, dywizjonu Okrętów Wsparcia, 43. Batalionu Saperów, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, a także Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Dodatkowo, przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.


Targi zostały objęte honorowym patronatem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Partnerem strategicznym jest Polska Grupa zbrojeniowa, największy koncern zbrojeniowy Europy Środkowej i jeden z największych w Europie.

To już druga edycja Targów poświęconych sprawom bezpieczeństwa i obronności, ze szczególnym uwzględnieniem działalności proobronnej. Celem Pro Defense jest wymiana informacji i doświadczeń oraz wypracowanie skutecznego modelu funkcjonowania systemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej i jego współpracy z wojskiem. Głównymi adresatami Pro Defense są stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe.

Na targach będą przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień, Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z możliwością pełnienia służby wojskowej przez ochotników.

 

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych