BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Święto MW w Gdyni
26.06.2017
Święto MW w Gdyni W niedzielę, 25 czerwca, na terenie bazy morskiej w Gdyni odbył się uroczysty apel z okazji Święta MW z udziałem dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. Jarosława Miki.

W uroczystościach wziął udział komendant kmdr por. Dariusz Cebulka oraz poczet sztandarowy CSMW wraz z pododdziałem asystującym.

Z okazji Święta Marynarki Wojennej na wszystkich polskich okrętach podniesiona została wielka gala banderową. Jak co roku, ostatnia niedziela czerwca – Święto Marynarki Wojennej - jest finałem obchodów Dni Morza. Marynarze uczcili pamięć o swoich poprzednikach składając wiązanki kwiatów na cmentarzu MW. Następnie, w kościele garnizonowym w Gdyni-Oksywiu została odprawiona msza święta w intencji MW. W Porcie Wojennym Gdynia, odbył się uroczysty apel z okazji święta MW, w którym wzięła również udział kadra CSMW pod dowództwem komendanta kmdr por. Dariusza Cebulki oraz marynarze Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Na zakończenie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW.

Bramy gdyńskiego portu wojennego zostały otwarte. Do zwiedzana zostały udostępnione okręty: podwodny ORP Sęp, fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski, korweta zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub, trałowiec ORP Wigry oraz okręt hydrograficzny ORP Heweliusz. Można było zapoznać się także z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu jednostek lądowych MW m. in.: Morskiej Jednostki Rakietowej, 43. Batalionu Saperów i Brzegowej Grupy Ratowniczej. Nie zabrakło także sprzętu lotnictwa MW. Do zwiedzania został udostępniony śmigłowiec zwalczania okrętów podwodnych Kaman SH-2G Super Seasprite, będący na wyposażeniu Brygady Lotnictwa MW. W programie przewidziano również pokaz walki wręcz oraz występy artystyczne Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera i artystów z Klubu 3. Flotylli Okrętów.

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych