BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Intensywne szkolenie klasy mundurowej
29.05.2018
W ubiegłym tygodniu grupa młodzieży z klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze przebywała na obozie szkoleniowo-obronnym w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

 

Przeszło 20 osobowa grupa uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 7 z Białego Boru odbyła kilkudniowe szkolenie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. W czasie pobytu, młodzież została zapoznana z wybranymi zagadnieniami szkolenia wojskowego. Program zajęć obejmował wielogodzinny dzień szkoleniowy, w czasie którego uczniowie zostali zapoznani z historią CSMW, odbyli szkolenie dotyczące ratownictwa morskiego, mieli możliwość poznać zasady szkolenia na symulatorach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia survivalowe na przykoszarowym poligonie. Podczas zajęć wykładowcy Sekcji Szkolenia Specjalistycznego i SERE szkolili młodzież z zakresu bezpiecznego schronienia, pozyskiwania wody i pożywienia oraz wykonywania narzędzi i broni jaka jest potrzebna do przetrwania w warunkach odosobnienia. Uczniowie z Białego Boru przeszli dodatkowo intensywne szkolenie z walki wręcz, testowali urządzenie szkolno-treningowe „Śnieżnik”, zapoznali się z przenośnymi środkami łączności.
,br> Wizyta młodzieży z Białego Boru ma charakter cykliczny i wynika z zawartego porozumienia o współpracy pomiędzy CSMW i szkołą.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych