BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Promowaliśmy udzielanie I pomocy medycznej
29.05.2018
Instruktorzy i wykładowcy cyklu mechaniczno-elektrycznego i ratownictwa morskiego promowali zasady udzielania I pomocy medycznej podczas II edycji Powiatowej Olimpiady Młodzieży w Udzielaniu Pomocy Medycznej, której finał odbył się 25 maja w Słupsku.

 

Centrum Szkolenia MW reprezentowali wykładowcy i instruktorzy z cyklu mechaniczno-elektrycznego i ratownictwa morskiego na czele z kierownikiem cyklu kmdr ppor. Wojciechem Stępniem. Również komendant Centrum kmdr Grzegorz OKULJAR zawitał do stoiska promocyjnego. Podkreślił swoją obecnością wagę tego typu szkolenia, które jest realizowane w CSMW na wysokim poziomie w formie kursów podstawowych i kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Na stoisku promocyjnym żołnierze CSMW zaprezentowali sprzęt do nauki I pomocy medycznej wykorzystywany na co dzień w szkoleniu m.in. fantomy, sztuczną krew i rany czy też pakiety medyczne używane w warunkach bojowych. Usteccy marynarze wsparli organizacyjnie to szczytne przedsięwzięcie po raz drugi.

Od początku posiadania uprawnień w wydawaniu certyfikatów państwowych (2007 rok), przez obiekty szkoleniowe CSMW z zakresu tej dziedziny kształcenia przeszło już 2300 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej.

GALERIA

CSMW


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych