BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
NARADA SZKOLENIOWO-METODYCZNA PSYCHOLOGÓW WOJSKOWYCH
08.06.2018
W dniach 05-08 czerwca, w obiektach szkoleniowych CSMW odbyła się narada szkoleniowo-metodyczna psychologów wojskowych i osób zabezpieczających szkolenie SERE w Siłach Zbrojnych RP.

 

Przeszło 30 psychologów-żołnierzy i pracowników resortu oraz osób zabezpieczających szkolenie SERE w Siłach Zbrojnych RP wzięło udział w naradzie szkoleniowo-metodycznej, której tematem przewodnim było psychologiczne zabezpieczenie szkolenia SERE oraz reintegracja w Siłach Zbrojnych RP w ramach systemu odzyskiwania izolowanego personelu.
 


Specjaliści z różnych jednostek Wojska Polskiego i Oddziału Rażenia, Ochrony Wojsk, Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Operacyjnego J3 DGRSZ pod przewodnictwem płk. Waldemara Szynkowskiego koncentrowali się na wypracowaniu najlepszych rozwiązań dotyczących zabezpieczenia szkolenia SERE(SERE to skrót od słów survival, evasion, resistance, escape – czyli: przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka) przez psychologów wojskowych i ich roli na poszczególnych etapach kursów specjalistycznych. Poruszano tematykę i wypracowano procedury postępowania i terapii z osobami po doświadczeniach izolacji zarówno bezpośrednio po zdarzeniu, jak i po powrocie do kraju. W zespołach zadaniowych wypracowano wnioski i procedury dotyczące diagnozy i rozpoznawania zaburzeń psychicznych związanych ze zdarzeniami izolacji i niewoli oraz interwencji kryzysowej i wsparcia dla rodzin osób izolowanych.

CSMW


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych