BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Klasy mundurowe zakończyły szkolenie
15.06.2018
W ostatnich dwóch tygodniach grupa młodzieży z klas mundurowych z LO z Bieżunia i Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach przebywała na obozach szkoleniowo-obronnych w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

 

Przeszło 60 osobowa grupa uczniów klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu i Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach odbyła kilkudniowe szkolenie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. W czasie pobytu, młodzież została zapoznana z historią CSMW i Marynarki Wojennej, odbyły m.in. zajęcia survivalowe na przykoszarowym poligonie, strzelanie na symulatorze wirtualnego pola walki „Śnieżnik”, zajęcia z taktyki i ratownictwa. Uczniowie wzięli również udział w zajęciach z walki wręcz. Zostali także zapoznani z charakterem szkolenia w Marynarce Wojennej poprzez zwiedzenie bazy szkoleniowej.

Obozy mają charakter cykliczny i odbywają się od wielu lat. Wizyta uczniów z Bieżunia odbyła się po już po raz szesnasty i z tą szkołą CSMW współpracuje najdłużej. ZDZ Kielce to jedna z największych placówek oświatowych w południowej Polsce. Zrzesza przeszło 20 szkół, w tym prawie 600 uczniów w klasach wojskowych.<br>

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych