BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Marynarze  oddali krew dla chorego chłopca
18.11.2018
Blisko 25 litrów krwi oddali elewi służby przygotowawczej, żołnierze zawodowi i pracownicy resortu obrony narodowej Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej dla Józia Baj z Charnowa, który zachorował na białaczkę.

 

W piątek, 16 listopada w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej odbyła się pierwsza edycja akcji honorowego krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100 - lecie CSMW”. 60 elewów służby przygotowawczej, żołnierzy zawodowych i pracowników resortu obrony narodowej oddało blisko 25 litrów krwi - bezcennego leku, który ratuje życie. Krew zebrana 16 listopada 2018 r. w CSMW zostanie przekazana dla Józefa Baj z Charnowa – chłopca, który cierpi na białaczkę limfoblastyczną.

Akcje honorowego krwiodawstwa są podstawą stałej współpracy pomiędzy Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, której historia sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przez ten czas marynarze oddali kilka tysięcy litrów krwi. Tytuł i legitymację „Honorowy Dawca Krwi" może otrzymać każdy, kto chociaż raz oddał honorowo krew. Może to zrobić każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat ważąca ponad 50 kilogramów. Koordynatorem honorowego krwiodawstwa w CSMW jest st. chor. Krzysztof Kabak. Łącznie w 2018 roku w CSMW zebrano już blisko 145 litrów krwi. Druga edycja akcji „100 litrów krwi na 100 - lecie CSMW” zaplanowana jest w piątek, 23.11. 2018 roku.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych