BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Szkolenie nauczycieli z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy
08.04.2019
W dniach 25 marca - 5 kwietnia br., odbyło się szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla nauczycieli klas mundurowych.

Grupa 24 nauczycieli klas mundurowych z całej Polski wzięła udział w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zorganizowanym przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Głównym celem kursu było przygotowanie nauczycieli klas mundurowych do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Nauczyciele między innymi poznali zasady udzielania pomocy medycznej w różnych sytuacjach i według określonych zasad np. prowadzenie resuscytacji oddechowej czy opatrywanie ran po odniesieniu obrażeń mechanicznych, urazów chemicznych, termicznych oraz elektrycznych, ewakuacja i transport poszkodowanego zarówno na lądzie jak i w wodzie czy też zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Uroczyste zakończenie przedsięwzięcia odbyło się w obecności kmdr. Grzegorza Okuljara, współorganizatorów, instruktorów, zastępcy dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON Zbigniewa Cioska oraz koordynatora ratownictwa medycznego Zbigniew Żuka.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych