BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Przygotowania do Legii Akademickiej
26.04.2019
W dniach 24-26 kwietnia br., w CSMW w Ustce odbył się kurs szkoleniowo - metodyczny dla kadry dowódczej i dydaktycznej realizującej szkolenie praktyczne w ramach Legii Akademickiej w 2019r.

Zasadniczym celem kursu szkoleniowo – metodycznego było ujednolicenie i ukierunkowanie szkolenia oraz działalności szkoleniowo-metodycznej w zakresie planowania, organizowania i realizacji procesu szkolenia praktycznego (modułu podstawowego i podoficerskiego) studentów w ramach Legii Akademickiej w 2019r.

Zasadnicza problematyka, która była omawiana podczas kursu dotyczyła idei edukacji wojskowej szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej, wniosków i doświadczeń z realizacji szkolenia praktycznego studentów Legii Akademickiej w 2018r., struktury szkolenia programowego oraz zakresu przedmiotowej tematyki szkolenia, zasad wcielania ochotników powołanych do odbycia ćwiczeń wojskowych w ramach Legii Akademickiej, zabezpieczenia logistycznego ochotników oraz wskazania najlepszych form organizacyjnych i metod szkolenia oraz wypracowania nowatorskich sposobów realizacji zamierzeń szkoleniowych.

W kursie uczestniczyli między innymi przedstawiciele Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON, Zarządu Planowania Użycia SZ i Szkolenia P3/P7 SG WP, Inspektoratu Wsparcia SZ i Szkolenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Zarządu Zasobów Osobowych J-1 DG RSZ, komendanci jednostek szkolnictwa wojskowego i dowódcy wytypowanych jednostek wojskowych odpowiedzialnych za realizację szkolenia w ramach Legii Akademickiej 2019r.

Kurs składał się z dwóch paneli: stacjonarnego (teoretycznego) i dynamicznego (praktycznego). W panelu dynamicznym kadra z centrów szkolenia i szkół podoficerskich z Ustki, Poznania, Wrocławia, Łodzi przeprowadziła pokazowe zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, łączności, obrony przed bronią masowego rażenia, regulaminów, szkolenia inżynieryjno-saperskiego, terenoznawstwa, taktyki, szkolenia medycznego.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych