BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Wojskowy kierowca Marynarki Wojennej roku 2019
10.05.2019
Starszy marynarz Jacek Jakubowski z 3. Flotylli Okrętów został najlepszym kierowcą w Marynarce Wojennej 2019 roku.

W dniach 08-10 maja, na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, zostały rozegrane zawody o miano Najlepszego Kierowcy Marynarki Wojennej 2019 roku. Rywalizacja rozpoczęła się testem pisemnym z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej. Następnie kierowcy przystąpili do współzawodnictwa w następujących konkurencjach: jazda po torze przeszkód (Star 266) oraz praktyczny sprawdzian z zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. Mistrzem kierownicy Marynarki Wojennej 2019 roku został starszy marynarz Jacek Jakubowski z 3. Flotylli Okrętów. Drugie miejsce zajął st. mar. Paweł Krupa z 6. Ośrodka Radioelektronicznego a na trzeciej pozycji uplasował się st. mar. Łukasz Mioduszewski z 8. Flotylli Okrętów Wybrzeża.

Celem konkursu o miano najlepszego kierowcy w Marynarce Wojennej jest promowanie zasad bezpiecznej jazdy, doskonalenie umiejętności kierowania pojazdami, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej ofiarom wypadków.

Do mistrzostw o miano Wojskowego Kierowcy 2019 roku, niżej wymienieni żołnierze będą reprezentować Marynarkę Wojenną na zawodach centralnych Wojska Polskiego już na początku czerwca:

- st. mar. Jacek JAKUBOWSKI 3. FO

- st. mar. Paweł KRUPA 6. OREL

- st. mar. Łukasz MIODUSZEWSKI 8. FOW

- mar. Paweł CHMIELOWIEC 3. FO

- st. mar. Przemysław RADTKE BLMW

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych