Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
OSF zdobyty! CSMW ze złotem na podium
10.05.2019
Drużyna CSMW zdobyła złoty medal w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej (OSF) podczas Mistrzostw Marynarki Wojennej w Ustce. Zawody odbywały się na obiektach sportowych i strzelnicy CSMW w dniach 6-10 maja 2019.

W czterodniowej rywalizacji o mistrzostwo Marynarki Wojennej w biegu patrolowym i pokonywaniu OSF w sali konferencyjnej CSMW w Ustce wzięło udział blisko 70 żołnierzy z pięciu zespołów:

1) CSMW,

2) 3. Flotylli Okrętów,

3) 8. Flotylli Obrony Wybrzeża,

4) Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej/RCI

5) 6.Ośrodka Rozpoznania Radioelektronicznego/DZH

Pierwszą konkurencją, która inaugurowała mistrzostwa było indywidualne pokonanie OSF. Już na tym etapie zauważyć można było wysoki, zawodniczy poziom przygotowania sportowego. Walka o złoto rozegrała się jednak pomiędzy typowanymi wcześniej faworytami tej konkurencji. Rywalizacja rozstrzygała się do ostatnich metrów, jednak finalnie pierwszy metę przekroczył mat Mateusz Wachowiak z 6. ORel/dZh z czasem 55.13 sekundy. Dotychczasowy kilkunastokrotny mistrz tej konkurencji, młodszy chorąży Michał Kaszuba z CSMW przybiegł sekundę po nim. Trzecie miejsce zdobył por.mar. Patryk Żurawski z czasem 57,51 sekundy.

Kolejny dzień to już konkurencja zespołowa. Zwycięzcami tej konkurencji zostali żołnierze z CSMW z doskonałym czasem 1.40 sekundy. Srebro zdobył zespół 6 Orel/dZH z czasem 1:43. Trzecie miejsce na podium i brązowy medal zdobyła BLM/RCI w czasie 1:52. Biegi patrolowe indywidualnie i zespołowo potwierdziły doskonałe przygotowanie wszystkich zawodników. Indywidualnie najlepszym w tej konkurencji okazał się bosm. Wojciech Kozak z BLMW/RCI, drugie miejsce zajął mar. Radosław Styn, trzecie mat Maciej Szyszkowski z 6 OREL/dZH.
Drużynowo najlepszym okazał się zespół 6 OREL/dZH, srebro wywalczyła 3 FO, a brązowy medal zdobyło CSMW.

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnienia dla najlepszych wręczył komandor Grzegorz Okuljar, komendant CSMW w Ustce.