BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Szkolenie dla nauczycieli klas mundurowych
22.05.2019
W dniach 10 – 14 czerwca 2019r. w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej odbędzie się pilotażowe szkolenie dla nauczycieli klas mundurowych z zakresu przetrwania w warunkach środowiska naturalnego.

Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON wraz z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i 6. Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Ustce informuje, że w dniach 10 – 14 czerwca 2019r. zorganizowane będzie pilotażowe szkolenie dla nauczycieli klas mundurowych z zakresu przetrwania w warunkach środowiska naturalnego (elementy SERE).


Głównym celem szkolenia jest wzbogacenie procesu szkolenia młodzieży klas mundurowych o zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu przetrwania w warunkach naturalnych, poprzez wyposażenie nauczycieli w wiedzę i umiejętności oraz sposoby ich przekazania. W trakcie szkolenia uczestnicy – nauczyciele klas mundurowych zostaną zapoznani z podstawowymi technikami zwiększenia szans na przetrwanie w warunkach środowiska naturalnego, między innymi metod i technik: budowy schronień, rozpalania ognia, ustalania swojego położenia, podawania swojego położenia z wykorzystaniem kompasu, busoli, oraz improwizowanych metod, poszukiwania, pozyskiwania i uzdatniania wody oraz pożywienia, wykorzystania posiadanego wyposażenia osobistego. Ponadto, szkolenie zapozna uczestników z czynnikami fizjologicznymi mającymi wpływ na ograniczenie wydolności organizmu człowieka w sytuacji walki o przetrwanie w różnych warunkach terenowych i klimatycznych oraz z psychologicznymi aspektami przebywania w niekorzystnych warunkach środowiska naturalnego.

Wojsko Polskie


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych