Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Złoty medal starszego marynarza Krzysztofa Wilmonta
21.05.2019
St. mar. Krzysztof Wilmont z CSMW wystartował w IV KRS FORMOZA ULTRAMARATON KASZUBSKI na dystansie 50 mil morskich. Pokonał ten dystans jako pierwszy w czasie 08:33:43, zdobywając tym samym złoty medal.

W dniach 18-19 maja 2019r. w małej miejscowości na Kaszubach odbyły się zawody „IV KRS FORMOZA ULTRAMARATON KASZUBSKI”, w których uczestniczył st. mar. Krzysztof Wilmont. Impreza ta zorganizowana została przez Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjno-Sportowe żołnierzy Jednostki Wojskowej FORMOZA wraz z Ośrodkiem Sportowo-Rekreacyjnym "Zielona Brama" w Przywidzu.

Biegi odbywały się na poszczególnych dystansach: 100 Mil morskich, 50 Mil morskich i 25 Mil morskich. W przeliczeniu na kilometry 1 mila morska to 1852 m.

DYSTANSE:

KRS 25 - 25 Mm (jedna pętla-46,3 km);

KRS 50 - 50 Mm (dwie pętle-92,6 km);

KRS 100 - 100 Mm (cztery pętle-185,2km);

St. mar. Krzysztof Wilmont startował na dystansie 50 Mm i zajął 1 miejsce z czasem 08:33:43. Gratulujemy!