BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Marynarze na Olimpiadzie
31.05.2019
Żołnierze z cyklu mechaniczno-elektrycznego i ratownictwa morskiego z CSMW, promowali zasady udzielania I pomocy medycznej podczas III Powiatowej Olimpiady Wiedzy z Zakresu Udzielania Pierwszej Pomocy

Finał III edycji Olimpiady Wiedzy z Zakresu Udzielania Pierwszej Pomocy zorganizowany został przez Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku i odbył się w dniu 30.05.2019 roku. Od początku organizacji tego przedsięwzięcia, od 2016 roku jednym ze współorganizatorów tej olimpiady jest Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Marynarze i w tym roku dzieląc się swoją fachową wiedzą z zakresu pierwszej pomocy medycznej, chętnie przekazywali ją odwiedzającym namiot wystawowy gościom. Rozmawiano o sposobach ratowania ludzkiego życia oraz jaki wpływ na udzielenie właściwej pomocy ma szybka interwencja przedmedyczna. Na stoisku promocyjnym żołnierze CSMW prezentowali sprzęt do nauki I pomocy medycznej wykorzystywany na co dzień w szkoleniu m.in. fantomy, sztuczną krew i rany czy też pakiety medyczne używane w warunkach bojowych.

III Powiatową Olimpiadę Wiedzy z Zakresu Udzielania Pierwszej Pomocy spośród 27 drużyn z całego powiatu zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Kobylnicy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy doskonałych wyników i wiedzy!

 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych