BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
MORZE TO ŻYCIE
05.06.2019
Marynarze CSMW wraz z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły wzięli udział w projekcie - MORZE TO ŻYCIE.

W dniu 5.06.2019r. żołnierze z CSMW wraz z uczniami szkoły Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce wzięli udział w akcji sprzątania plaż.

Akcja ta miała na celu podnieść świadomość i pokazać, że każdy z nas może przyczynić się do dbania o ekologię i ochronę środowiska. Marynarze i uczniowie, realizując dzisiaj sprzątanie usteckiej plaży chcieli zwrócić uwagę turystom i mieszkańcom nadmorskich miejscowości na problem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego. Nasze morze, choć jest jednym z najmłodszych to jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie.

„Morze to życie”, to akcja, której organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych realizowany jest w ramach działań związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Rozwoju. Jego celem jest chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony. Założeniami projektu jest podnoszenie świadomości przyrodniczej i ekologicznej społeczeństwa, oraz integracja środowiska wojskowego i cywilnego.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych