BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej.
02.07.2019
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował w naszym garnizonie kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".

 


W poniedziałek, 1 lipca w Łebie podczas pikniku wojskowego został zainaugurowany czwarty etap kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". W programie pikniku były między innymi spotkania z żołnierzami, prezentacja sprzętu wojskowego i żołnierska grochówka. Stoisko promocyjne wystawiło również Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, na którym zaprezentowano sprzęt do ratownictwa medycznego i morskiego wykorzystywany na co dzień w szkoleniu realizowanym w naszej jednostce. Marynarze Centrum dzielili się swoją wiedzą fachową z zakresu pierwszej pomocy medycznej, demonstrowali sposoby ratowania życia ludzkiego oraz przekonywali, jaki wpływ na udzielenie właściwej pomocy ma szybka i właściwa interwencja przedmedyczna.

Celem kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" jest popularyzacja zawodu żołnierza i przybliżenie tajników służby wojskowej, a także zachęta do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Jak podkreślił w przemówieniu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak - podstawą bezpieczeństwa Polski i Polaków jest polska armia - Wojsko Polskie musi być liczniejsze, Wojsko Polskie musi być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

W ramach kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w trasę wyruszą busy rekrutacyjne Wojska Polskiego, które pojawią się w trzech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

                                                                                                                                                                Galeria

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych