BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Pomagamy
27.07.2019
Żołnierze Legii Akademickiej CSMW i kadeci SPWM oddali krew dla kolegi Roberta - strażaka z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 w Ustce.

W sobotę, 27 lipca w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, 52 żołnierzy Legii Akademickiej i kadetów Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej wzięło udział w 4 edycji akcji „100 litrów krwi na 100 - lecie CSMW”. Tym razem akcję zadedykowano strażakowi Robertowi z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Ustce, który potrzebuje pomocy. Naszym żołnierzom udało się oddać 23,4 litrów krwi.

 

DZIEKUJEMY!

 


Akcje honorowego krwiodawstwa są podstawą stałej współpracy pomiędzy Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku oraz Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, której historia sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przez ten czas marynarze oddali kilka tysięcy litrów krwi. Tytuł i legitymację „Honorowy Dawca Krwi" może otrzymać każdy, kto chociaż raz oddał honorowo krew. Może to zrobić każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat ważąca ponad 50 kilogramów. Koordynatorem honorowego krwiodawstwa w CSMW jest chor. mar. Krzysztof Kabak.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych