BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
ŚWIĘTO 100 - LECIA CSMW CORAZ BLIŻEJ - ZAPRASZAMY
29.08.2019
Z okazji uroczystych obchodów 100 - lecia CSMW, serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Marynarki Wojennej - wojska, przyjaciół naszej jednostki, żołnierzy oraz ich rodziny, mieszkańców Ustki i turystów do wspólnego świętowania.

Uprzejmie informujemy, że 6 września 2019 roku (piątek) o godzinie 11.00, przed Kapitanatem Portu Ustka odbędzie się kulminacyjny punkt jubileuszu 100-lecia CSMW- uroczysty apel zwieńczony wojskową defiladą. Zaraz po nim, o godzinie 12.30 zapraszamy wszystkich na promenadę, gdzie na estradzie odbędzie się wyjątkowy koncert, specjalnie na tę okazję zaproszonego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści, w swoim historycznym widowisku zaprezentują tradycje łączące się ze współczesnością.
 

Ciekawostki: - przez kilkadziesiąt lat istnienia Zespołu przewinęło ok. 1500 artystów. - W ich repertuarze znajduje się ponad 600 pieśni i piosenek patriotycznych, które niemal
codziennie prezentują w różnych miejscach naszego kraju oraz z sukcesami za granicą.

-Warto dodać, że w trakcie historycznego widowiska artyści przebierają się po kilka razy – na zmianę kostiumu (bywa, że nielekkiego) mają średnio 3 minuty.

-Piątkowy występ zapowiada się więc obiecująco i niewątpliwie będzie to „wydarzenie” na zakończenie lata.

Od godziny 14.00 zapraszamy również do zwiedzania przycumowanych w usteckim porcie okrętów Marynarki Wojennej ORP „Hańcza” i ORP „Orkan”.

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych