BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
100 - lecie Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
09.09.2019
W dniach 5 i 6 września 2019 roku odbyły się uroczystości Jubileuszu 100 - lecia Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i 15 - lecia Szkoły Podoficerskiej Marynarki Wojennej połączone z nadaniem imienia chor. mar. Stanisława Brychcego.


5 września, żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej obchodzili swoje święta w jednostce. Na uroczystym apelu w celu upamiętnienia obchodów 100 – lecia CSMW i 15 – lecia SPMW, uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz medale pamiątkowe. Uroczystość kontynuowana była przed budynkiem sztabu w związku z odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Następnie w klubie Centrum odbyła się prelekcja Pana Mariusza Borowiaka na temat patrona naszej jednostki – admirała floty Unruga oraz wernisaż prac Pani Marty Skowrońskiej z Klubu MW „Riwiera”.

6 września uroczystości odbywały się przed Kapitanatem Portu w Ustce wśród licznie zgromadzonych gości. Gościem honorowym Jubileuszu był wnuk admirała floty Józefa Unruga - Krzysztof Unrug. Oprawę uroczystości uświetniła obecność Kompanii Reprezentacyjnej MW i Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia. Po defiladzie pododdziałów uczestnicy przenieśli się na promenadę, gdzie odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


Oficjalne uroczystości zakończyły się festynem rodzinnym i koncertem grupy FUCTUS na placu przy klubie CSMW.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych