BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Egzaminy elewów
15.11.2019
W piątek, 15 listopada zakończyły się egzaminy żołnierzy służby przygotowawczej, podsumowujące etap szkolenia podstawowego.

Elewi służby przygotowawczej w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, przez 3 ostatnie dni uczestniczyli w egzaminach podsumowujących pierwszy etap szkolenia. Podczas egzaminów kadra sprawdzała ich wiedzę i umiejętności oraz sprawność fizyczną.

Podczas szkolenia podstawowego elewi przez niespełna dwa miesiące szkolili się z zakresu: taktyki, terenoznawstwa i łączności, wychowania fizycznego, szkolenia strzeleckiego i medycznego, regulaminów, szkolenia inżynieryjno-saperskiego, obrony przed bronią masowego rażenia i SERE. Ćwiczyli strzelanie z kbkAK w różnych warunkach, składanie i rozkładanie broni, zakładanie odzieży ochronnej, pokonywanie taktycznego toru przeszkód, poznawali budowę i przeznaczenie min, posługiwanie się busolą i środkami łączności czy zakładanie opatrunków na rany postrzałowe. To tylko niektóre umiejętności, które były niezbędne by zdać pozytywnie egzaminy po szkoleniu podstawowym.

Już jutro elewi złożą przysięgę wojskową.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych