BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
Gala sportu w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.
09.01.2020
W środę, 8 stycznia 2020 roku odbyło się podsumowanie Mistrzostw Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w sporcie powszechnym w 2019 roku.

W środę, 8 stycznia 2020 roku, na gali sportu, kierownik Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu st. chor. szt. Krzysztof Ruczaj, przedstawił podsumowanie Mistrzostw Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w sporcie powszechnym w 2019 roku. Najlepsi zawodnicy uczestniczący w siedmiu konkurencjach sportowych otrzymali podziękowania i wyróżnienia, które wręczył komendant CSMW kmdr Grzegorz Okuljar oraz ppłk Sławomir Kowalski – przedstawiciel Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ.

W ciągu całego roku, przedstawiciele komórek organizacyjnych CSMW, SPWM i OSNiP WP brali udział w konkurencjach sportowych: piłce siatkowej, tenisie stołowym, unihokeju, biegach przełajowych, strzelaniu, pływaniu, futsalu. W zależności od konkurencji o zwycięstwo walczono zespołowo jak i indywidualnie.

W klasyfikacji ogólnej, po podsumowaniu wszystkich konkurencji mistrzostw CSMW na podium uplasowały się następujące drużyny:

Sekcja Zabezpieczenia Szkolenia -1 miejsce

Sztab - 2 miejsce

Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej - 3 miejsce


Komandor Grzegorz Okuljar pogratulował wszystkim uczestnikom biorącym udział w Mistrzostwach Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w sporcie powszechnym. Podziękował żołnierzom zaangażowanym w organizację i promowanie sportu w CSMW, jak również przedstawicielom jednostek garnizonu.

Przedstawiciel Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa Generalnego RSZ podpułkownik Sławomir Kowalski w swoim przemówieniu złożył wyrazy uznania dla Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej za zaangażowanie i promowanie sportu wśród żołnierzy w skali Sił Zbrojnych, a także wśród mieszkańców regionu poprzez organizację wielu imprez sportowych.

Cel, jakim było inspirowanie żołnierzy i środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej osobistej sprawności fizycznej, w 2019 roku został osiągnięty.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych