BIP
Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce
Aktualności
W CSMW  odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa
16.02.2020
Już w maju 2020r. ! Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej wspólnie z Akademią Pomorską i miastem Ustka będzie współorganizatorem konferencji historycznej

Inauguracja Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Morze, Pomorze i My na przestrzeni wieków" odbędzie się 13 maja 2020 r. w Akademii Pomorskiej w Słupsku. W dniu następnym 14 maja w sali konferencyjnej Klubu Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. adm. floty Józefa Unruga odbędzie dzień wykładowy i spotkanie naukowców różnych specjalności. Następnego dnia gospodarzem konferencji będzie Urząd Miasta Ustka gdzie odbędą się dalsze panele i spotkania.

Intencją organizatorów tej konferencji, mającej odbyć się w ramach VI Słupskiego Festiwalu Historycznego, jest przypomnienie zarówno tej stosunkowo bliskiej historii związanej z powrotem części Pomorza w granice Rzeczpospolitej, jak i przywołanie odleglejszych dziejów krajów i krain, narodów i społeczności związanych z Morzem Bałtyckim. Tematyka konferencji ma oscylować wokół znaczenia morza dla, nie tylko mieszkańców Pomorza, czy wybrzeży Bałtyku, ale także państw nie mających dostępu do morza.

O szczegółach dotyczących organizacji konferencji informować będziemy na bieżąco.

Poniżej przedstawiamy przydatne linki:https://www.facebook.com/csmwPMW/


https://www.dziejemorza.com/

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych